Міфи


Навколо СНІДу постійно крутяться різні помилки і, незважаючи на те, що ця хвороба відома з 70-х років, багато неправильно усвідомлюють цю недугу, чураясь заражених цією інфекцією як вогню. Це, звичайно, в корені неправильно, і відбувається через необізнаність громадян. Тут ми спробуємо розкрити слово СНІД з нового боку, показати його реальну сторону шляхом викриття всіх міфів, які оточили хворих чумою ХХ століття щільним кільцем.

Багато хто вважає що ВІЛ і СНІД - Це одне і те ж. Ні! Заразитися можна лише ВІЛ-інфекцією, яка, згодом, може перейти в стадію СНІДу - імунодефіциту. ВІЛ-інфекція - це вірус, який вражає клітини імунної системи, роблячи їх нездатними захищати людину від хвороб. СНІД - це вже пізня стадія розвитку інфекції. Неправда і те, що СНІД є хворобою наркоманів та гомосексуалістів. Такі помилки досі побутують у суспільстві, але це не так. Звичайно, ризик підхопити інфекцію через шприц, яким користувалися вже багато раз вкрай високий, а небезпека заразитися при анальному контакті набагато вище ніж при вагінальному, оскільки висока ймовірність травми прямої кишки, що створює вхід всередину організму для ВІЛ, але це зовсім не означає, що людина з традиційною орієнтацією і не вживає наркотики не може заразитися. Ризик зараження визначає не приналежність до наркоманам або гомосексуалістам, а саме поведінка і знання кожного з нас.

Багато хто вважає, що ВІЛ-інфекцією можна заразитися при побутовому контакті. Ні! При рукостисканні, через повітря, туалет та користуванні гребінцем немає ніякого ризику зараження СНІДом. Зараження відбувається через кров, або через слизові оболонки, від матері до дитини, через незахищений секс, сперму, інших шляхів зараження не існує. Так само не можна заразитися СНІДом через поцілунок. У слині вірус перебувати в дуже маленькій концентрації, яка не здатна заразити іншу людину. Якщо немає відкритих ранок, зараження ВІЛ-інфекцією через піт, слину, сечу та інші виділення неможливо. Вірогідність зараження жінки від чоловіка при статевому акті приблизно в три рази вище, ніж чоловіки від жінки - це факт.

Незважаючи на всі сумніви, презерватив може і захищає вас від СНІДу. Секс безпечний, якщо виключено попадання в твій організм сперми, крові, піхвових виділень. Презерватив від усього цього захищає. Презерватив, звичайно, не захищає вас від зараження на 100% - він може порватися або зіскочити, або їм зовсім користуються невміло, але вчені довели, що на 98% ви захищені. Відкинемо і ще один міф про те, що людина, хвора на СНІД, може прожити максимум кілька років. Це не так. Люди зі СНІДом можуть прожити десятиліття, а багато хто живе по 10-15 років, перш ніж дізнатися! про те, що вони заражені. Тривалість життя так само визначається веденням здорового способу життя. У зараженої людини, яка палить, п'є, вживає наркотики і так далі, проблеми зі здоров'ям з'являться набагато швидше, ніж у людини, яка береже своє здоров'я. Тим більше нові ліки, здатні на довгі роки продовжити життя людей з ВІЛ.

Ще один міф - це те, що ВІЛ-інфікування може не повідомляти своїм партнерам про хворобу. Зараження СНІДом навмисно, або з приховування веде за собою кримінально-каране справу за ст.122 Кримінального кодексу РФ.

СНІД не виліковний і це вже не міф. Це так! Поки не знайдено засіб лікування ВІЛ-інфекції, хоч і постійно з'являються нові ліки, призначені продовжити життя людини зі СНІДом. Щодня близько 16000 чоловік заражаються ВІЛ-інфекцією. СНІД відноситься до п'яти головних хвороб-убивць нашого часу, що відносить найбільше число життів на нашій планеті. Головні наші гармати в боротьбі з цією хворобою - це знання.

Комментариев нет:

Отправить комментарий